Güncelleme: Teknik nedenlerden dolayı Soru Cevap Bölümü kapatılmıştır yerine forum bölümü açılmıştır, detaylar aşağıdadır. Yaklaşık 2 sene önce kurulan Türkiye’nin Instagram Rehberi InstagramTr  günlük okuyucu sayısını on binlere yükseltti. Instagram hakkında güncel bilgiler, uygulamalar, etkinlikler ve ipuçları ile daha iyi bir uygulama deneyimi sunan InstagramTr, aynı zamanda kullanıcılarına ücretsiz olarak yardım desteği sunmaktadır. İnstagramTR Forum Üzerinden Bize Sorun-Şikayet-Öneri Bildirin , Gün İçinde Cevaplayalım veya Sorununuzun Çözümünü Bilen Başka Üyeler Cevaplasın :

http://www.instagramtr.net/instagram-forum/   veya Bizden Yardım Almak için Konu Altına Yorum Bırakabilirsiniz.

Not : Aşağıda Yer Alan Sistem Geçici Bir Süreliğine Durdurulmuştur , Bizden Yardım Almak için Konu Altına Yorum Bırakabilir veya Üst Kısımda Bahsedilen Forum Kısmına Konu Açabilirsiniz.   Bir süredir uzman.semiyun.com adresi üzerinden kullanıcıların sorularına bundan sonra kendi platformumuz yardim.instagramtr.net adresi üzerinden devam edeceğiz.

Bizlere günün her saati ücretsiz olarak Soru Cevap sitemiz üzerinden karşılaştığınız sorunları bize yazarak yardım alabilirsiniz. Question2Answer üzerinde kurduğumuz Soru Cevap platformunun kullanımı gayet basittir. E-posta adresiniz ve belirleyeceğiniz bir kullanıcı adı ile hızlı bir kayıt oluşturarak kullanabileceğiniz platformda bir soru sorarak yardım alabilirsiniz. Hem sizin hemde sizden sonra başka kullanıcılarında sorularını hızlı cevap bulabilmeleri açısında tavsiyemiz sorunuzu bir-iki cümle ile kısa ve net bir şekilde yazmanız yönünde olacak. Uzun yazılan başlıklar cevaplanmadan önce moderatörler ve yöneticiler tarafından içeriğe ve seo’ya uygun bir şekilde tekrardan düzenlenecektir. Sorunuzun hızlı ve doğru bir şekilde cevap alınması için örnekte verilen görseldeki gibi bir soru oluşturabilirsiniz. Doğru soru;

Yanlış Soru;

Yukarıdaki özellik artık aktif değildir yerine forum sistemi getirilmiştir : http://www.instagramtr.net/instagram-forum/

Bir önceki yazımız olan Gezi Parkı Olayları Instagram Blogunda başlıklı makalemizde #occupygezi, Direngeziparki ve Gezi Parkı Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.